Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Neznatno više blokiranih kompanija

cbcg1_3_0_0_0
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 13.01.2018. u 07:13

U Crnoj Gori je, prema podacima Centralne banke (CBCG), na kraju decembra u blokadi bilo 16,22 hiljade preduzeća i preduzetnika, neznatno više nego u novembru.

Ukupan iznos duga na osnovu kojeg su blokirani računi je 563,07 miliona eura, što je 10,75 odsto manje nego u novembru.

Koncentracija duga je, kako je saopšteno iz CBCG, relativno velika, tako da deset najvećih dužnika, odnosno 0,06 odsto ukupno evidentiranih, učestvuje sa 16,19 odsto u ukupnom iznosu blokade. Njima je blokirano 87,35 miliona eura.

Oko 37,91 odsto ukupnog iznosa blokade ili 204,5 miliona eura, otpada na 50 najvećih dužnika, koji čine 0,31 odsto svih evidentiranih.

U neprekidnoj blokadi do jedne godine bilo je 2,18 hiljada dužnika čija je blokada iznosila 37,36 miliona eura, što je 6,63 odsto ukupnog iznosa blokade.

Duže od godinu u blokadi je 14,05 hiljada kompanija ili preduzetnika, kojima je blokirano ukupno skoro 525,7 miliona eura.

 

Izvor: Mina biznis

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.