Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Kvadrat stana u Crnoj Gori u prosjeku 1.212 eura

niksic_panorama_2_2_2_0
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 20.02.2020. u 12:48

Prosječna tržišna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u četvrtom kvartalu 2019. iznosila je 1.212 eura, dok je u kategoriji solidarna stambena izgradnja kvadrat u prosjeku 652 eura, pokazuju podaci Monstata.

“Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u IV kvartalu 2019. godine iznosila je 1.135 eura i veća je za 3,4 odsto u odnosu na IV kvartal 2018. godine, dok je za 1,2% odsto veća u odnosu na III kvartal 2019. godine”, saopštili su iz Monstata.

Oni su naveli da je prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Podgorici u četvrtom kvartalu iznosila 1.179 hiljada eura, bez stanova iz solidarne stambene izgradnje, gdje je cijena 663 eura po kvadratu.

“Prosječna cijena kvadrata stana je u primorskom regionu iznosila 1,45 hiljada eura, u središnjem 694 eura, a sjevernom 764 eura”, navodi se u saopštenju.

Razlike tokom godina u prosječnim cijenama kvadratnog metra stana u novogradnji u značajnoj mjeri zavise od učešća stanova solidarne stambene izgradnje.

“Ukoliko je učešće tih stanova veće, prosječna cijena stana u novogradnji će biti značajno niža, odnosno ukoliko je učešće manje, prosječna cijena će biti veća”, objasnili su u Monstatu.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Sve vrste goriva od ponoći će pojeftiniti dva do četiri centa, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.
Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.