Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Eurodizel ispod nivoa prosjeka u regionu

gorivo2
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 23.02.2020. u 13:57

Cijena eurosupera 95 u Crnoj Gori i dalje je viša od prosjeka u regionu, dok je eurodizel ispod prosječne regionalne vrijednosti, pokazuju podaci iz Biltena Ministarstva ekonomije.

Prema podacima najnovijeg Biltena o cijenama naftnih derivata, litar eurosupera 95 u Crnoj Gori košta 1,28 euro, u Hrvatskoj 1,32 euro, a u Albaniji 1,41 euro.

Litar eurosupera 95 jeftiniji je u Srbiji gdje košta 1,26 euro, Sjevernoj Makedoniji 1,07 euro i Bosni i Hercegovini (BiH) 1,16 euro.

Eurosuper 95 je u Evropi najjeftiniji u Sjevernoj Makedoniji i Rumuniji gdje košta po 1,07 euro, a najskuplji u Holandiji 1,66 euro.

Kada je u pitanju eurodizel, litar u Crnoj Gori košta 1,16 euro. Eurodizel u Albaniji košta 1,4 euro, Srbiji 1,36 euro, Hrvatskoj 1,26 euro, BiH 1,18 euro.

Litar eurodizela jeftiniji je u Sjevernoj Makedoniji gdje košta 94 centa.

Najjeftiniji eurodizel u Evropi plaćaju građani Sjeverne Makedonije, a najskuplji Švedske 1,51 euro za litar.

Posljednje promjene cijena goriva bile su 18. februara kada su sve vrste goriva pojeftinile tri do četiri centa.

Ministarstvo, odnosno njegov Direktorat za energetiku, na sedmičnom nivou, objavljuje osnovne podatke u vezi sa maloprodajom naftnih derivata, odnosno uporedne cijene goriva u okruženju.

 

Izvor: Mina

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Država je prošle godine na radne sporove potrošila oko 10,6 miliona eura, kazala je Pobjedi Zaštitnica imovinsko-pravnih interesa Crne Gore Bojana Ćirović.
Kriza u Željezari ne jenjava. Dok se traži investitor za zakup pogona u toj fabrici, radnici negoduju zbog kašnjenja zarada, a menadžment sa Elektroprivredom Crne Gore (EPCG) i resornim Ministarstvom traži model opstanka.