Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Tehnopolis: Promocija priručnika “Kako pokrenuti Start up iz Crne Gore”

13649474_10206699369898541_1196700104_n_3_1_2
onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 20.03.2018. u 13:49

U IPC Tehnopolis u četvrtak, 22. marta, sa početkom u 10h, održaće se promocija priručnika "Kako pokrenuti Start up iz Crne Gore", autora Dražena Žujovića, jednog od osnivača prvog crnogorskog startapa - Tour Via Me.

Priručnik sadrži informacije o započinjanju startapa, a učesnici će biti u prilici da čuju zašto se u Crnoj Gori treba baviti biznisom u formi startapa, šta je potrebno da bi u tome bili uspješni i po čemu se startapovi razlikuju od običnih biznisa.

Autor će govoriti o svom iskustvu i šta mu je to iskustvo donijelo, koji sistemi podrške u našoj zemlji postoje, kako doći do mentora, kao i šta je Crnoj Gori potrebno kako bi unaprijedila ambijent za osnivanje i razvoj startapova.

Priručnik je razvijen u okviru projekta „Unapređenje konkurentnosti i inovativnosti kroz politike ekonomskog rasta“ koji je sprovodila Kancelarija UNDP u saradnji sa Sistemom UN u Crnoj Gori, uz finansijsku podršku Fonda UN za ostvarivanje zajedničkih rezultata (UN Delivering Results Together Fund).

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.