Autor: onogost.me
19:05
10.4.2021.

Levalea pokazala snagu, pala Budućnost 2 u derbiju

Rukometašice Levalee savladale su ekipu Budućnosti 2 rezultatom 23:18, u derbi utakmici 16. kola crnogorskog prvenstva.

Sjajno su "kanarinke" orvorile meč, povele 3:0, da bi u nastavku prednost samo rasla. Imale su Nikšićanke i plus sedam tokom prvog poluvremena, dok gošće iz Podgorice, ni u jednom momentu nijesu uspjele da ugroze vođstvo domaćina. Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:7, a posebno inspirisana za igru bila je Nataša Ćorović, koja je u prvom dijelu susreta postigla čak pet golova.

U nastavku ista priča, može se reći i rutina igračica Levalee, koje su sjajnom odbranom i efikasnim napadom, održavale prednost. Uspjele su Podgoričanke da priđu na minus tri, ali poslednji trzaj gošći, osujećen je furioznim finišom. Na kraju potpuno zaslužena pobjeda "kanarinki" 23:18.

Bio je ovo 13. trijumf rukometašica Levalee u isto toliko odigranih mečeva u ovosezonskom izdanju domaćeg šampionata.