“Lavice” poklekle u finišu protiv prvakinja Evrope

129257829_187624623023865_1593596049724008175_n
EHF
  • 04.12.2020. u 18:44

Ženska rukometna reprezentacija Cne Gore poržena je večeras od Francuske 23:24, u prvom meču grupe A EP u Danskoj.

Jaka odbrana Crne Gore, pa su u prvih 15 minuta meča “lavice” primile svega 4 gola. Napad je karakterisala sigurna igra, do pasivnog napada, i dobra realizacija, pa su lavice napravile sjajnu seriju za 9:4. Dva vezana isključenja pred kraj poluvremena uslovila su pad u igri pa se višak od 5 golova brzo “istopio”. Na odmor se pošlo sa rezultatom 12:11 za crnogorsku selekciju.

U nastavku su “lavice” čuvale rezultataski plus, povremeno išle i na tri gola prednosti, a veliki doprinos dala je i Batinović na golu. Ipak na deset minuta do kraja aktuelne prvakinje Evrope slomile su otpor Crnogorki, povele 21:20 a zatim i iskusno privele meč kraju za konačnih 24.23.

Najefikasnije kod naših bile su Radičević i Mehmedović sa po pet pogodaka.

Naredni mče “lavice” igraju protiv domaćina Danske od 20.15h.

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.