Za plivače Nikšića 15 medalja na turniru u Sarajevu

pvk_niksic_nastup_u_sarajevu
PVK Nikšić
  • 24.10.2021. u 21:51

Na Međunarodnom plivačkom mitingu ”Bosna PICCOLO CUP 2021“ u Sarajevu za takmičare do 12 godina, članovi PVK Nikšić osvojili su 15 medalja. Nikšićki klub sa Olimpijskog bazena “Otoka” vratio se sa četiri zlata, isto toliko srebrnih medalja i sedam bronzi.

Zlatne medalje osvojili su Majda Tomašević (50m slobodno i 50m prsno), Jovana Baošić (50m prsno), Mia Đurđić (50m delfin).

Četiri srebrne medalje za PVK Nikšić osvojila je Mia Đurđić (50m i 100m slobodno, 50m leđno i 100m mješovito).

Bronzanim medaljama okitili su se Branko Đurđevac (50m i 100m slobodno, 50m leđno i 50m delfin), Lana Komnenović (100m slobodno), Majda Tomašević (50m leđno) i Đurđić Mia (50m prsno).

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 365 plivača iz 24 kluba iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore, dok je Nikšić nastupio sa 8 plivača, te u ekipnoj konkurenciji zauzeo sedmo mjesto.

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.