20110825_paris_srdan_mrvaljevic
IJF
  • 23.06.2019. u 06:50

Trojica naših džudista, Srđan Mrvaljević, Nebojša Gardašević i Nikola Gardašević, imaće danas prve borbe na Evropskim igrama u Minsku.

Mrvaljević će se u kategoriji do 81 kilogram boriti protiv Austrijanca Šamila Boršašvilija.

Kako je istakao, bitno je da bude motivisan, te se nada da će imati inspiraciju.

“Na šampionatu svako svakoga može da pobijedi. Meni je važno da dam sve od sebe i pobijedim rivala. Austrijanac protiv kojeg se borim je mlad, osvajao je medalje u mlađjim kategorijama”, kazao je Mrvaljević.

Nebojša Gardašević u istoj kategoriji biće slobodan u prvom kolu, a u drugom ga čeka Španac Urkiz Solani protiv kojeg vjeruje da će pružiti maksimum.

“Ako u drugom kolu pobijedim Španca, boriću se sa šampionom svijeta iz 2017. godine i prošlogodišnjim osvajačem bronzane medalje. Trenirao sam puno, vjerujem da ću pružiti maksimum”, naveo je Gardašević.

Nikola Gardašević će takođe odmarati prvo kolo u kategoriji do 73 kilograma. U drugom će se boriti sa boljim iz duela Rumuna Aleksandru Raice i Ramosa Martina Fabijana iz Andore.

“Kasnije me čekaju ozbiljni mečevi. Zadovoljan sam formom”, kazao je on.

Danilo Pantić će se sjutra, u kategoriji do 100 kilograma, boriti protiv nekadašnjeg prvaka Evrope u kategoriji juniora, Arona Faroma iz Austrije.

Proteklog vikenda održana su dva prvenstva - Prvenstvo za mlađe seniore i Prvenstvo za poletarce. Takmičari džudo kluba Trebjesa i Straševina ostvarili su zapažene rezultate.
Takmičari džudo kluba Trebjesa osvojili su devet medalja na međunarodnom turniru "Trofej Bara".
Na Evropskom juniorskom kupu koji je juče održan u Rijeci, Andrijana Šutović, takmičarka Džudo kluba Straševina, osvojila je bronzanu medalju.