“Spinel kup“: Akademiku 16 zlatnih medalja, Straševini četiri, Trebjesi tri

viber_image_2021-06-06_00-54-57
Džudo klub Akademik
  • 06.06.2021. u 07:40

Na 16. Međunarodnom džudo turniru „Spinel kup“ koji je održan u Kotoru, takmičari tri nikšićka kluba Akademik, Straševina i Trebjesa osvojili su brojne nagrade.

Takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 38 medalja, od čega 16 zlatnih, 10 srebrnih i 12 bronzanih.

Zlatne medalje su osvojili Matunović Iva, Vukićević Maša (dvije zlatne), Beriša Merima, Krtolica Helena, Guzina Vanja (dvije zlatne), Stojanović Jovana, Simić Marija, Josipović Andrej, Dubljević Lazar , Čvorović Petar, Barović Milan, Nikolić Filip i Nikčević Andrija.

Srebrom su se okitili Đikanović Ksenija, Mumin Nikša, Burić Vasilije, Čvorović Jovan, Novosel Nikola, Dubljević Lazar, Čvorović Petar, Delić Nikola, Đurđevac Bojan i Kostić Šćepan.

Bronzane medalje osvojili su Radojičić Olga, Radojičić Nora, Stamenović Nađa, Eraković Pavle, Gardašević Viktor, Đurović Jovan, Kruščić Dragan (dvije bronzane), Kilibarda Đorđije (dvije bronzane), Gluščević Vuk i Kadović Petar.

Takmičare su predvodili treneri Dragana Nikolić, Đurđevac Marinko i Burim Beriša. Vođa puta bio je sekretar kluba Rako Drobnjak.

Straševini 17 medalja

Džudo klub Straševina uzeo je učešće sa 25 takmičara, a osvojili su 17 medalja – četiri zlatne, četiri srebrne i devet bronzanih.

Džudo klub Straševina

Zlatne medalje su osvojili Šutović Andrijana, Radojičić Ljiljana, Kontić Ksenija i Ćiraković Matea.

Srebrom su se okitili Kilibarda Valentina, Anđelić Aleksa, Ćiraković Helena i Jauković Ognjen.

Bronzu su osvojili Eraković Jelena, Musić Ilija, Bulatović Andrija, Marušić Milica, Dragićević Filip, Nenezić Marko, Strunjaš Teodora, Aleksić Anica i Ognjenović Andrija.

Za Trebjesu ukupno 11 medalja

Trebjesi je pripalo ukupno 11 medalja. Zlatnim odličjem su se okitili Anamarija Milatović, Djusa Sejda i Medina Kerelaj.

Srebrna je bila Katarina Pindović​. Bronza je pripala Sari Sahman, Vanji Nenezić, Mirsadi Sejda, Nikoli Zmajeviću, Andriji Blečiću, Vuku Janjuševiću i Katarini Pindović .

​Na turniru je učestvovalo 400 takmičara iz 26 klubova i dvije države.

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.