Autor: onogost.me
14:14
2.6.2021.

Pet medalja za KK Fokus na državnom prvenstvu

Karatisti nikšićkog kluba KK Fokus osvojili su po dvije zlatne i srebrne, odnosno jednu bronzanu medalju na nedavno održanom Prvenstvu Crne Gore za kadete, juniore i mlađe seniore u Podgorici.

Najsjajnijim odličjem okitili su se junior Lazar Potpara u kategoriji +76kg, i juniro Matija Bojić u disciplini -55kg. Druga mjesta za KK Fokus osvojili su kadetkinja Aleksandra Džoganović u disciplini +70kg, i mlađa seniorka Magdalena Potpara u kategoriji +68kg. Treće mjesto na državnom prvenstvu pripalo je kadetkinji Anji Nikolić u disciplini -54kg.

• 08:00
    21.9.2021.

Nikšićanin Aleksa Maliković pobjednik je 3. Luštica Bay Aquathlon 2021. trke, u disciplini Supersprint Aquathlon (plivanje i trčanje). U konkurenciji velikog broja takmičara iz sedam država, Maliković je trijumfovao ispred Marka Đurišića i Marka Butulije.

• 12:18
    20.9.2021.

Na državnom prvenstvu Crne Gore za cicibane/ke održanom u Baru, u konkurenciji 150 takmičara iz 11 atletskih klubova, članovi AK Nikšić osvojili su sedam medalja.

• 13:13
    14.9.2021.

Na četvrtoj trci šampionata Auto i karting saveza Crne Gore član Podgorica Rejsing tima Nikola Asanović trijumfovao ispred Kotorana Vasilija Jakšića i Nemanje Kašćelana. Milan Jakšić iz Kotora i Dejan Nilović iz Nikšića među prvih pet u generalnom plasmanu.

• 08:19
    14.9.2021.

Grupa nikšićkih sportista i zaljubljenika u trčanje kroz prirodne predijele, nedavno je na Žabljaku organizovala trku sa preprekama, prvu takvog tipa u državi, pod nazivom "Durador". Prolazeći stazom dugom 15 kilometar, kroz živopisni krajolik poddurmitorskog kraja, takmičari su morali da savladaju 23 različite prepreke.