Džudisti Onogošta osvojili četiri medalje u Prilepu

onogost-e1544608453947
Facebook
  • 08.10.2019. u 08:04

Džudisti nikšićkog Onogošta nastup na internacionalnom turniru Prilep grad heroj završili su sa četiri medalje - po dvije zlatne i bronzane.

Zlatni je bio zvanični prvak Balkana, Stevan Nikčević u konkurenciji starijih pionira (do 60) i kadet Petar Radović (do 60).

Bronazne medalje osvojili su Matija Janjić (stariji pionir do 60) i Balša Mrvaljević (kadet do 60).

Meč za medalju izgubio je Vuk Mijušković (kadet, do 60) i završio kao petoplasirani.

Tradicionalni turnir, koji je zvanično otvorio legenda džudo sporta Slavko Obadov, okupio je 350 takmičara iz 35 džudo klubova iz sedam država.

Izvor: Mina

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.