Autor: onogost.me
13:50
15.8.2021.

Akademiku 12 medalja u Prnjavoru, Baroviću pehar za najljepši ipon

Na desetom međunarodnom džudo kupu “Mala Evropa” koji se u subotu održao u Prnjavoru (BIH) i koji je okupio oko 420 takmičara iz 39 klubova i devet zemalja, takmičari Džudo kluba Akademik osvojili su ukupno 12 medalja, od čega šest zlatnih, četiri srebrne i dvije bronzane.

Milanu Baroviću, koji je osvojio dvije zlatne medalje i  svih sedam mečeva dobio iponima, pripao je pehar za najbolji ipon turnira. Zlatne medalje su osvojili

1.Marija Simić - starije pionirke 40kg, kadetkinje 40kg (dvije zlatne)

2.Lazar Dubljević - poletarac 28kg

3.Milan Barović - mlađi pionir 34kg, stariji pionir 34kg (dvije zlatne)

4.Predrag Stanjević - senior 90kg

Srebrom su se okitili:

1.Vanja Guzina - mlađe pionirke 40kg,starije pionirke 40kg (dvije srebrne)

2.Mia Petrušić - mlađa pionirka 48kg

3.Milorad Tadić - poletarci 34kg

Bronzane medalje su osvojili

1.Dragan Kruščić - poletarci 34kg

2.Lazar Dubljević - mlađi pionir 30kg

Takmičare su predvodili treneri Đurđevac Marinko i Stanjević Predrag.

• 08:13
    25.10.2021.

Na Međunarodnom plivačkom mitingu ”Bosna PICCOLO CUP 2021“ u Sarajevu za takmičare do 12 godina, članovi PVK Nikšić osvojili su 15 medalja. Nikšićki klub sa Olimpijskog bazena “Otoka” vratio se sa četiri zlata, isto toliko srebrnih medalja i sedam bronzi.

• 15:37
    23.10.2021.

Crnogorska bokserka Bojana Gojković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za mlade u Budvi, nako što je danas u finalnom meču kategorije do 57 kilograma, jednoglasnom odlukom sudija bila bolja od Ruskinje Aline Puškar.

• 07:53
    23.10.2021.

Na zatvorenom olimpijskom bazenu SC "Nikšić" u Nikšiću, danas od 11 sati počeće državni Kup u plivanju.

• 07:44
    16.10.2021.

Član Karate kluba Onogošt, Nikola Malović okitio se bronzanom medaljom u seniorskoj konkurenciji na Balkanskom šampionatu u Poreču. Njegov klupska koleginica, dvanaestogodišnja Sofija Vučković takođe zauzela treće mjesto na pobjedničkom podijumu.