Akademik najbolji na “Kupu mimoze”

88122018_536550910299989_2024326422859874304_n
  • 02.03.2020. u 10:39

Na 38. Međunarodnom turniru “Kup mimoze” koji je održan u Igalu i koji je okupio 580 takmičara iz 38 klubova i osam zemalja, takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 36 medalja od čega 11 zlatnih, 11 srebrnih i 14 bronzanih.

Džudo klub Akademik osvojio je pehare za najbolju ekipu u konkurenciji poletaraca, poletarki, mlađih pionira, starijih pionira kao i pehar namijenjen sveukupnom pobjedniku turnira.

Zlatne medalje su osvojili Helena Krtolica – mlađa poletarka 22kg, Marija Lješković – poletarka 25kg, Vanja Guzina – poletarka 31kg , mlađa pionirka 32kg (dvije zlatne), Marija Simić – mlađa pionirka 28kg , starija pionirka 32kg (dvije zlatne), Pavle Eraković – mlađi poletarac 25kg, Lazar Dubljević – poletarac 25kg, Đorđije Kilibarda – mlađi poletarac 31kg, Nikola Delić – mlađi pionir 42kg i Muhamed Beriša – stariji pionir 55kg.

Srebrnim medaljama su se okitili Maša Vukićević – mlađa poletarka 28kg, Milica Tadić – mlađa pionirka 40kg, Nora Radojičić – mlađa poletarka 25kg, Vasilije Burić – mlađi poletarac 22kg, Lazar Dubljević – mlađi pionir 25kg, Petar Čvorović – mlađi poletarac 31kg , poletarac 31kg (dvije srebrne), Filip Nikolić – poletarac 34kg, Nermin Beriša – mlađi pionir 42kg, David Golubović – mlađi pionir 46kg i Miloš Milović – kadet 73kg.

Bronzane medalje su osvojili Nađa Stamenović – poletarka 31kg, Mia Petrušić – poletarka 34kg, Vasilije Burić – poletarac 22kg, Dragan Kruščić – poletarac 28kg, Stefan Gardašević – poletarac 28kg, Đorđije Kilibarda – poletarac 31kg, Petar Blagojević – poletarac 34kg, Blažo Magovčević – poletarac 42kg, Luka Radojičić – mlađi pionir 38kg, Nikola Delić – stariji pionir 42kg, Nermin Beriša – stariji pionir 42kg, Matija Milović – stariji pionir 46kg, Luka Tadić – stariji pionir 55kg i Petar Goranović – kadet 90kg.

Takmičare su predvodili treneri Marinko Đurđevac, Predrag Stanjević i Miloš Rovčanin, dok je vođa puta bio sekretar kluba Rako Drobnjak.