Sutjeska u Herceg Novom nastavila pobjedničku seriju

463078c2-94b4-4427-8248-e38e77b155ba_0
KK Sutjeska Media
  • 06.12.2019. u 20:33

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u gstima ekipu primorja rezultatom 83:94 u utakmici 9. kola ERSTE lige.

Ekipa Zorana Glomazića opravdala je ulogu favorita i u ovom susretu i devetom pobjedom u domaćem prvenstvu nastavlia pobjednički niz.

Nikšićani su od samog starta krenuli silovito i već nakon deset minuta postigli 30 poena, a primili svega 19.

U nastavku su kontrolisali stanje na parketu pa se na velii odmor otišlo sa rezultatom 34:51.

Nakon pauze bolje izdanje domaćih koji smanjuju prednost u trećoj dionici (61:74), da bi u posljednjem dijelu igre napravili seriju 15:5 i prišli na tri poena zaostatka, ali lider prvenstva nije dozvolio preokret pa je rutinski meč priveo kraju u svoju korist.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Igor Čvorović sa 23 upisana poena, a pratili su ga Andrej Vulević sa 17, Bogdan Bojić sa 13 i Ismet Sejfić sa 12 poena. U sastavu Primorja najbolji je bio Grković sa 21 poenom.