Sutjeska savladala Borac i prekinula negativan niz

kos
KK Sutjeska/Miloš Zvicer
  • 12.12.2018. u 19:42

Košarkaši Sutjeske uspjeli su da savladaju večeras Borac rezultatom 71:64 u utakmici 11. kola ABA 2 lige i tako prekinu negativan skor u regionalnom takmičenju.

Gosti su bolje otvorili meč i odmah stekli prednost, koja je nakon deset minuta igre iznosila pet poena razlike.

Već na startu druge četvrtine mnogo bolja igra Sutjeske koja pravi seriju 9:0, a ovaj dio igre rešava u svoju korist sa 11 poena razlike, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 38:32 u korist domaće ekipe.

Silovito su košarkaši Sutjeske krenuli i u trećoj dionici, kada opet prave seriju i stižu do dvocifrene prednosti, da bi ekipa iz Čačka uspjela da do odmora pred posljednju dionicu smanji razliku na osam poena.

Ta prednost je ipak bila dovoljna za ekipu Zorana Glomazića da meč privedu kraju u svoju korist i tako upišu petu pobjedu u sezoni u ovom takmičenju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Radosav Spasojević sa 22 poena, dok je u redovima Borca najbolji bio Ilija Đoković sa 18 upisanih poena.