Sutjeska preko Heliosa do novog trijumfa u ABA 2 ligi

normal_20200226172610_dsc_4187
Sutjeska/Foto MM
  • 26.02.2020. u 18:46

Košarkaši Sutjeske savladali su na svom parketu ekipu Heliosa 81:74 u utakmici 20. kola ABA 2 lige.

Gosti iz Slovenije vodili su na početku utakmice, ali brzo dolazi do preokreta pa je nakon prvih deset minuta rezultat bio 22:16 u korist ekipe Zorana Glomazića.

U nastavku su domaći kontrolisali situaciju na parketu i nisu ispuštali vođstvo, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 38:34.

Treća dionica protekla je u potpuno izjednačenoj igri, a takav je bio i rezultat pa su i u odlučujući dio igre košarkaši Sutjeske ušli sa prednošču od četiri poena (58:54).

Helios se nije predavao, pa je ubrzo nakon početka četvrte četvrtine uspio da poravna rezultat, ali i da ostvari prednost, pa se ušlo u neizvjesu završnicu. Ipak su Nikšićani bili koncentrisaniji kada je to bilo i najpotrebnije, što im je i donijelo deseti trijumf u ovom takmičenju.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Nikola Pavlićević sa 24 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Davor Kojević sa 23 koša.

Sutjeska naredni meč u regionalnom takmičenju igra 5. marta kada će gostovati ekipi Širokog.