Sutjeska nakon produžetaka savladala Lovćen na Cetinju

normal_195a3869
Lovćen 1947 Bemax
  • 12.10.2019. u 18:40

U derbiju 1. kola ERSTE lige košarkaši Sutjeske su večeras na Cetinju nakon produžetaka savladali Lovćen rezultatom 81:91.

Cijeli meč je pratila rezultatska neizvjesnost, a Cetinjani su prvi dio igre riješili u svoju korist (16:14), da bi ekipa Zorana Glomazića uspjela da preokrene u nastavku, pa je na veliki odmor otišla sa zalihom od četiri poena (34:38).

TReća četvrtina je pripala domaćoj ekipi (52:50), koja je i u posljednjoj dionici imala do sedam poena prednosti, ali su Nikšićani uspjeli u samom finišu doći do izjednačenja i produžetka u kojem su imali više koncentracije, pa su se tako revanširali rivalu za poraz u ABA 2 ligi.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Boris Lalović koji je postigao 20 poena, Nikola Pavlićević upisao je 16, a pratili su ih Nikola Đoković i Ismet Sejfić sa postignutih 13 odnosno 10 poena.
U domaćem sastavu bolji od ostalih bio je Milutin Đukanović koji je upisao 21 poen.