Serija Sutjeske prekinuta u Čačku

normal_dsc_0771
Borac/Duško Radišić
  • 07.11.2019. u 19:41

U posljednjem meču 6. runde ABA 2 lige košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u gostima od ekipe Borca rezultatom 81:69.

Od samog početka susreta vodila se velika borba pod koševima u dvorani “Borac” koju je obilježila izjednačena igra, pa je nakon prvih deset minuta rezultat bio neriješen 21:21.

U nastavku su domaći dodali gas i drugu dionicu riješili u svoju korist sa 11 poena prednosti, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 47:36.

Ekipa Zorana Glomazića je pokušala da odgori neugodnom domaćinu tokom treće četvrtine, ali su samo uspjeli da umanje zaostatak za dva poena, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 67:58.

Domaći igrači su u četvrtoj dionici uspjeli održati stečenu prednost iprivesti meč kraju u svoju korist, što im je donijelo novi trijumf na svom parketu.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Radovan Đoković sa 16 poena, dok je u ekipi Sutjeske najviše upisao Nikola Pavlićević, ukupno 24 poena.

Naredni meč u ABA 2 ligi košarkaši Sutjeske igraju u srijedu 13. novembra na svom terenu protiv Rogaške.