Autor: onogost.me
22:35
22.2.2021.

Pirova pobjeda crnogorskih košarkaša za kraj kvalifikacija za EP

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Njemačkom 82:75 u Podgorici oprostila se od kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Meč bez rezultatskog značaja, bolje su otvorili gosti, poveli osam razlike, da bi pred kraj prve četvrtine uslijedio preokret. Domaća selekcija je furioznom igrom napravila seriju 20:0, te prelomila susret već u prvom poluvremenu. Prvi dio utakmice izabranici selektora Boška Radovića riješili su rezultatom 39:22.

Do kraja susreta nije bilo većih turbulencija, pa je meč mirno priveden kraju. Nikola Ivanović još jednom je pokazao klasu, pa je sa 26 poena i osam asistencija bio najzapaženiji pojedinac na susretu.

Crnogorski košarkaši su kvalifikacioni ciklus završili na poslednjem mjestu u grupi, iza Francuske, Velike Britanije i Njemačke, sa četiri poraza i dvije pobjede.

• 17:53
    10.4.2021.

Košarkaši Sutjeske poraženi su na gostovanju od Ibra 77:74, u utakmici 17. kola domaćeg šampionata.

• 08:10
    10.4.2021.

Košarkaši Sutjeske igraće danas protiv Ibra u gostima utakmicu 17. kola prvenstva Crne Gore.

• 07:50
    9.4.2021.

Košarkaši Valensije pobijedili su sinoć na svom terenu Baskoniju sa 86:81 (25:21, 14:23, 21:15, 26:22), u meču poslednjeg 34. kola Evrolige.