Košarkaši Sutjeske nakon preokreta poraženi u Baru

55752311_400449730769501_2020504954233421824_n_1_0_0
Sutjeska/Foto MM
  • 19.05.2019. u 18:39

Košarkaši Sutjeske poraženi su večeras u Baru od ekipe Mornara rezultatom 83:75 u odlučujućoj polufinalnoj utakmici plej-of faze Erste Super lige, pa je ovo ujedno bio i posljednji meč za nikšićki tim u ovoj sezoni.

Izabranici Zorana Glomazića pružili su jak otpor aktuelnom šampionu u gostima, ali su Barani uspjeli da iskoriste domaći teren i plasiraju se u finale.

U dvorani “Topolica” viđena je izjednačena igra sve do sredine druge četvrtine, kada je ekipa Sutjeske, zahvaljujući prije svega šutevima za tri poena uspjela da se odlijepi i na odmor ode sa devet poena prednosti (42:51). U prve dvije dionice ekipa iz Nikšića postigla je čak devet trojki.

Nakon odmora tim Mihaila Pavićevića uspio je da se konsoliduje i po navici veoma dobro odigra treći period igre što je dovelo i do preokreta, pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 68:62.

U posljednjih deset minuta domaći košarkaši su uspjeli da sačuvaju stečenu prednost i potpuno zasluženo privedu meč u svoju korist, a igrači Sutjeske da se oproste od veoma uspješne sezone.

Najbolji u pobjedničkom timu sa 23  poena bio je Rebić, kojeg su pratili Mugoša sa 21 i Luković sa 20, a majefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Nikola Pavlićević sa 21 poenom, Spasojević je zabilježio 15, Knežević 12, a Lalović 11 poena.