KK Sutjeska ispratila Zetu sa stotkom

149494668_1719996951523740_8280493360284793623_n
KK Sutjeska media/Facebook
  • 13.02.2021. u 19:32

Košarkaši Sutjeske plasirali su se u polufinale nacionalnog Kupa, nakon što su večeras u SC “Nikšić” savladali Zetu u četvrtfinalnom meču 120:62.

Susret sa gostima praktično je riješen u prvoj četvrtini koju su izabranici Velimira Gašića riješili u svoju korist 29:17. I u drugom kvartalu je nikšićki sastav nastavio da zatrpava koš Zete, tek u pojedinim momentima bio je vidan blagi pad u igri, ali je prednost rasla iz minuta u minut. Nakon 20 minuta igre na semaforu je pisalo 56:33.

Već nakon tri minuta igre u nastavku nikšićki tim je stekao 30 poena prednosti. Opustili su ruku igrači Sutjeske, pa je šut za tri poena “krenuo” u nastavku. Stotka je stigla sredinom poslednje dionice, a 50 razlike na tri minuta do kraja susreta.

Gašić je uglavnom odmarao najbolje igrače, dok su priliku da se dokažu imali igrači iz drugog plana. Evidentno je bilo da je kompletan tim domaćina bio motivisan, dok je pristup igri je bio na visokom nivou tokom cijelog meča.