Autor: Branko Čupić
22:35
13.8.2019.

Sutjeska u Belfastu završila evropsku avanturu

Fudbaleri Sutjeske nijesu uspjeli da se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što su večeras poraženi u gostima od Linfilda rezultatom 3:2.

Veoma uzbudljiv meč viđen je večeras u Belfastu, gdje je crnogorski šampion smogao snage da dva puta anulira prednost domaćih, ali je na kraju slavio tim iz Sjeverne Irske i ukupnim rezultatom 5:3 izborio plasman dalje.

Duel na Vindsor parku počeo je pravom goleadom. Domaći su poveli već nakon sedam minuta, kada je nakon kornera Milara, mrežu Sutjeske pogodio Staford. "Plavi" su poravnali u 15. minutu, a precizan je bio Bojan Božović nakon centaršuta Kojaševića. Ipak, već nakon tri minuta, šampion Sjeverne Irske dolazi do nove prednosti, kada je Grešku Giljena iskoristio Lejveri i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Od 36. minuta naš šampion je igrao sa igračem manje, pošto je Aleksandar Šofranac za dva minuta zaradio dva žuta kartona, pa je ranije morao u svlačionicu.

Sutjeska je u drugom dijelu igre krenula na sve ili ništa i sve karte bacila na napad. Prvu priliku je u 56. minutu imao Nemanja Nedić nakon kornera Damira Kojaševića, ali je Ferguson odlično intervenisao. Božović je imao odličnu priliku u 60. minutu,ali golman Linfilda izlazi kao pobjednik. Samo minut kasnije, večeras najraspoloženiji unikšićkoj ekipi, Bojan Božović, uspijeva da pogodi i donese novo poravnanje.

Ipak, sve nade "plavih" srušene su u 67. minutu, kada je treći gol za Linfild na ovom meču postigao Klark nakon asistencije Kupera i postavio konačan rezultat utakmice.

• 16:05
    20.8.2019.

Telekom Prva liga, nacionalno klupsko fudbalsko takmičenje Crne Gore, u ovom trenutku vrijedi 22,4 miliona eura, dok je fudbaler Stefan Savić, reprezentativac Crne Gore i član Ateletiko Madrida, najvrijedniji crnogorski fudbaler.

• 11:18
    20.8.2019.

Kada se slavi 4:0 na gostujućem terenu, onda se može reći daje to rutniska pobjeda. Ali, Nikšićani nijesu neobazrivo ušli u prvenstveni duel pod Golubinjom, bez obzira što su bili sigurni u svoje kvalitete.

• 10:10
    19.8.2019.

Fudbaleri Jabloneca ostvarili su novu pobjedu u prvenstvu Češke. Tim Vladimira Jovovića slavio je sa 2:1 protiv Mlade Boleslav, a strijelac u tom meču bio je i naš sugrađanin.

• 08:15
    19.8.2019.

Sutjeska je juče u Pljevljima ostvarila ubjedljivu pobjedu i upisala drugi trijumf u ovoj sezoni. “Plavi” su u potpunosti nadigrali domaćina i slavili sa 4:0.