Šampion siguran na startu, Nikšić poražen od Berana

viber_image_10
onogost.me
  • 16.09.2018. u 06:48

Prvenstvo Crne Gore u futsalu zvanično je startovalo juče, a svoje premijerne mečeve imali su i klubovi iz našeg grada.

Aktuelni šampion, Čelik slavio je u prvom kolu protiv Cezara rezultatom 3:0.

Prvi gol za ekipu koju vodi Nikola Perović postigao je Zoran Barović u sedmom minutu, a rezultat se do odlaska na odmor nije mijenjao iako su dobre šanse imali Durutović, Barović, Spasojević i Bajović.

I pored ofanzive budvanske ekipe u drugom poluvremenu, Čelik je golovima Bojana Bajovića i Marka Spasojevića obezbijedio trijumf i pokazao zašto je prošle godine bio najbolji tim države.

Ekipa Nikšića nije iskoristila prednost domaćeg terena i poražena je od Berana rezultatom 2:1. Jedini gol za domaćina postigao je Danilo Vuković u 39. minutu.

Gosti su do prednosti došli u 32. minutu nakon greške odbrane Nikšića, a na 2:0 povisio je Vojislav Bojović sa bijele tačke. Igrači Nikšića nakon toga kreću u ofanzivu, ali je jedini gol uspio da postigne Vuković u samom finišu, što nije bilo dovoljno ni za bod.