Lončar presudio Petrovcu, Sutjeska na korak od titule

sut_petr
print screen
  • 14.04.2018. u 15:54

U utakmici 29. kola Prve fudbalske lige, ekipa Sutjeske je danas na svom stadionu savladala Petrovac rezultatom 1:0.

Susret u kojem su igrači u plavo-bijelim dresovima bili bolji i konkretniji tim riješen je u drugom poluvremenu, a i pored hrabre i požrtvovane igre gosti su ipak na kraju pognute glave morali da napuste teren Gradskog stadiona u Nikšiću.

Prvo poluvrijeme je proteklo u blagoj inicijativi “plavih” koji nijesu imali konkretnijih akcija pred golom Petrovčana, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Međutim, drugi dio igre počeo je za domaći tim na najbolji mogući način. Odlična kontra fudbalera Sutjeske već u 48. minutu rezultirala je pogotkom Stefana Lončara nakon asistencije Luke Merdovića za 1:0, što je ispostaviće se bio i konačan rezultat.

U nastavku susreta bilo je znatno dinamičnije pred oba gola, ali su i Giljen i Bogićević uspjeli do kraja sačuvati svoje mreže.

Nakon ovog kola lider prvenstva ima 65 bodova, odnosno 17 više od drugoplasirane Budućnosti, koja je upisala novi remi nakon što je sa Zetom na svom stadionu igrala neriješeno 1:1.

Naredni susret ekipa Sutjeske igra u srijedu 18. aprila, kada će u zaostalom meču 25. kola, kraj Bistrice dočekati ekipu Rudara.

U ostalim mečevima 29. kola koji su odigrani danas postignuti su sljedeći rezultati:

Budućnost – Zeta 1:1

Kom – Iskra 0:0

Dečić – Mladost 1:4

Rudar – Grbalj 1:0