Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Mlade pletilje iz Nikšića izlažu radove: Niti u službi čovjeka i čovječnosti

20191010081040_b4884a4baf4bd281a52d113f78443c6e440612c8072ce3d86883e9f1fbca68a3
vijesti.me
  • Autor onogost.me
  • 10.10.2019. u 07:18

U galeriji „A“ u Trim centru u Nikšiću deset mladih pletilja izložilo je radove koji su nastali u sklopu Školice pletenja i tkanja, koju je u avgustu realizovala „Radionica Aleksandra RAM“ iz Nikšića.

Izložba je bila prodajno-humanitarnog karaktera a sav novac od prodaje doniraće nikšićkom Udruženju za pomoć licima ometenim u psihofizičkom u razvoju. Jedna od članica pomenutog Udruženja, Jelena Bulatović, bila je tokom obuke specijalna gošća. Uz 21 eksponat, koje su uradile polaznice škole bilo je i sedam triptiha Rajke Milatović.

“Svaka nit u ovom izložbenom prostoru služe čovjeku i čovječnosti. Upletene i upredene ili utkane u 42 eksponata posebna su imaginacija koja nudi čovjeku nadu, svjesnost, intimnost, mir”, kazala je novinarka Sonja Vujadinović koja je otvorila izložbu.

Radionica postoji tri godine i isto toliko puta je organizovana izložba.

„Stablo Radionice je preplet bezbroj niti. Tri godine Radionica tka stablo po nacrtima i skicama inženjerke arhitekture Aleksandre Milatović, koja je nagradila snovaljku i otputovala sa svojom niti. Treći put, Aleksandrina nit nas sabira ne samo da vrednujemo umjetnički domet izatkanih ideja, emocija i boja, već da osjetimo i odgonetamo snagu simbola i ljepotu emocije koja je najdublja i najsušastvenija u ljudskoj patnji. Ta emocija povlašćena je u odnosu na vrijeme i ljudsku konačnost”, istakla je Vujadinović.

Školicu pletenja i tkanja Radionica je realizovala uz podršku FLEX programa koji implementira Američki savjet, a finansira Vlada SAD-a, a deset djevojaka je učilo da plete i tka u vajarskom ateljeu Sretena Milatovića.

 

Izvor: vijesti.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci