“Sokolići” bolji od Iraca

img_23092021_215101_800_x_437_pixel
fscg.me
  • 23.09.2021. u 19:52

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Republike Irske rezultatom 1:0 u drugom prijateljskom meču koji je danas odigran u Podgorici.

Naša najmlađa selekcija prikazala je dobru igru, pogotovo u drugom dijelu susreta, stvorila nekoliko izglednih prilika, jednom zatresla mrežu rivala i na pravi način se revanširala se Ircima za poraz u prvom meču koji je odigran prije dva dana.

U prvom dijelu susreta gosti iz Irske imali su terensku inicijativu koja im je donijela samo jednu priliku pred našim golom – Ike se našao u poziciji da pogodi mrežu ali je lopta nakon njegovog udarca sa desetak metara završila pored stative.

Nastavak susreta donio je bolju igru našeg tima pa je u 54. minutu viđena prva prilika u režiji „sokolića“. Stijepović je odlično „ukrao“ loptu rivalima, izašao jedan na jedan sa protivničkim čuvarom mreže ali je šutirao direktno u Elisa.

Četiri minuta kasnije Kostić se izborio za loptu u duelu sa protivnikom, poslao pas iza posljednje linije Iraca za Vuka Vlahovića koji je odlično reagovao i udarcem iskosa sa desne strane zatresao mrežu rivala.

Samo tri minuta kasnije Vlahović se našao u novoj prilici, ovog puta nakon dodavanja Stijepovića, ali je Elis odličnom intervencijom spriječio ubjedljiviju pobjedu „sokolića“.

– Danas smo, za razliku od prve utakmice, bili mnogo disciplinovaniji u igri i raduje me činjenica da su naši igrači pokazali karakter i napravili reakciju kojom su popravili utisak ostavljen prije dva dana. Nismo dozvolili protivniku da ozbiljnije zaprijeti dok smo mi u drugom poluvremenu stvorili tri situacije 1 na 1 sa golmanom od kojih smo jednu iskoristili i zasluženo slavili. Dobra igra, odličan utisak i ostvarena pobjeda moraju biti motiv igračima da još jače i bolje rade do narednog okupljanja kako bismo u mečevima sa Albanijom, koju su na programu narednog mjeseca, bili još bolji, rekao je selektor Perišić.

Izvor: fscg.me