Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Institut za crnu metalurgiju: Neto plata 487 eura, raste proizvodnja

institut
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 03.10.2019. u 13:53

Prosječna zarada u nikšićkom Institutu za crnu metalurgiju iznosi 487 eura, a proizvodnja je veća nego lani, pokazuju zvanični podaci.

ICM je u prvih osam mjeseci imao fizički obim proizvodnje veći za 4,3 odsto u odnosu na isti period 2018. godine, a njena vrijednost je uvećana za 16,3 odsto. U domenu usluga u ovoj godini, u odnosu na isti period prošle godine, ostvaren je rast prihoda od 7,6 odsto“, navodi se u Informaciji o stanju u prerađivačkoj industriji.

Ukupni prihodi od proizvodnje i usluga za uporedni period veći su za 9,6 odsto. Ako se do kraja godine ostvari plan kojim je predviđen ukupan prihod od 1.454.000 eura, rast prihoda u odnosu na 2018. godinu će biti 10,8 odsto.

Tokom 2018. godine u Institut za crnu metalurgiju je investirano oko 69,5 hiljada eura, a u 2019. godini je uloženo 27,4 hiljada eura.

Zaposleno je 68 radnika sa prosječnom neto platom od 487 eura.

ICM se bavi proizvodnjom odlivaka i specijalnih legiranih čelika. U domenu usluga, Institut je osposobljen za istraživanje i analize u oblasti tehničkih nauka: ispitivanje životne sredine i njene zaštite, mjerenje radioaktivnosti, obuka za tehničku zaštitu, hemijske i metalografske analize itd.

 

Izvor: portalanalitika.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.