“Ajkule” razbile Mađare usred Budimpešte!

ajkule
Marija Vujović
  • 12.02.2017. u 07:49

Vaterpolisti Crne Gore u drugom kolu međunarodnog turnira u Budimpešti ”Volvo kup” nadigrali su selekciju Mađarske 9:4. To je prva pobjeda ”ajkula” nakon jučerašnjeg remija sa Hrvatskom.

Izabranici Vladimira Gojkovića su sjajno otvorili meč, Ivović je pogodio za 1:0, a sa dva gola Ukropine prvu četvrtinu smo riješili u svoju korist 3:0.

A onda šou Vidovića, četiri vezana gola, na poluvremenu 6:0 za Crnu Goru, dok Mađari tek u finišu trećeg dijela postižu dva gola preko Adama Dekera i Erdeljija. Popadić je povisio na plus šest, smanjili su Erdelji i Adam Deker, a konačan rezultat postavio je Đurđić.

Kao i sinoć u meču sa Hrvatskom, savršeno je funkcionisala odbrana sa igračem manje jer je naš tim primio samo jedan gol u osam takvih situacija.

Trostruki strijeac bio je Vidović, dok je talentovani Ukropina dao dva pogotka.

Crna Gora će u posljednjem kolu u nedjelju od 10 sati igrati sa Slovačkom.

Crna Gora – Mađarska 9:4 (3:0, 3:0, 1:2, 2:2)