Nikšićanima derbi kola i dioba prve pozicije na polusezoni
Objavljeno: Nedjelja, Decembar 18, 2016 - 10:05
Autor:
onogost.me

Kakva je polusezona iza rukometaša Nikšića 2014. Šest kola bez poraza, najprijatnije iznenađenje lige, onda haos i tuča sa rukometašima Morače, i poslije svega remi i pobjeda u duelu sa direktnim rivalima za plasman u prvu ligu.

Foto : SCREENSHOT

Sinoć je na neutralnom terenu, u Sportskom centru Žabljak, pao i Danilovgrad, u posljednjem meču prvog dijela Druge muške lige.

Ružni dani nijesu uticali na moral mlade nikšićke ekipe, naprotiv. Pokazao je to i meč sa Danilovgrađanima. Konačan rezultat 24:19, nakon zaostatka od 4 gola na poluvremenu. Ipak, kao i protiv Jedinstva mladi sastav Mika Ašanina, kojem se i ovog puta priključio iskusni Momčilo Božović, u nastavku je odreagovao na najbolji mogući način i gostima dozvolio da postignu svega šest golova za 30 minuta.

„Loše smo ušli u utakmicu,ništa nije funkcionisalo da bi na poluvremenu uspjeli da se konsolidujemo i zaigramo bolje te riješimo utakmicu u svoju korist. Meč su obilježile dobre odbrane golmana djurdjevca i golovi Božovića u presudnim momentima. Sezona je bila naporna i teška, da nije bilo utakmice sa Moračom i dešavanja na njoj okarakterisao bi polisezonu kao veoma uspješnu. Nadam se da ovaj rezultat neće ostati u sjenci toga meča“, kaže za portal Onogošt Ašanin.

Nikšićani će drugi dio sezone dočekati na diobi prve pozicije sa istim brojem bodova kao i ekipe Bara i Komova koje su inače savladali u direktnim duelima – Barane kod kuće golom , a Komove u gostima sa čak 13 golova razlike.

Ukupno ocjena: 31

Facebook komentari

Subota, Jun 24, 2017 - 09:05
„Harpaston kup“: Kadetkinje Trebjese osvojile drugo mjesto, Marijana Gezović najbolji golman

Slovenačka Vrhnika je prethodnih dana bila domaćin jakog međunarodnog turnira na kojem je učestvovalo 20 ekipa, a RK Trebjesa Noa nastupio je sa tri selekcije i ostvario sjajan rezultat.

Četvrtak, Jun 22, 2017 - 08:27
Veterani Sutjeske kao promoteri rukometa u Nikšiću

Za istinske sportiste ljubav prema sportu kojim su se bavili nikad ne prestaje, a to su ovih dana dokazali i bivši rukometaši Sutjeske koji su se nakon dugo vremena okupili sa ciljem da kroz druženje i utakmice popularišu ovaj sport.

Petak, Jun 16, 2017 - 10:15
Trebjesa Noa na turniru u Sloveniji

Rukometni klub Trebjesa Noa otputovao je u Sloveniju gdje će od danas učestvovati na VIII Međunarodnom turniru „Harpaston Cup Vrhnika 2017“ koji se održava od 16. do 19. juna.

Nedjelja, Jun 4, 2017 - 13:28
Nastavlja da oduševljava: Andrijana Popović najbolji strijelac lige

Njoj nijesu problem godine, ni to što protivničke igračice dobro znaju koga imaju ispred sebe, iako je tek petnaestogodišnjakinja.  Andrijana Popović je prvoligaški karavan završila kao najbolji strijelac lige u kojoj je čak jedna od najmlađih igračica.

Utorak, Maj 30, 2017 - 16:25
''Kanarinke'' treće, Budućnost prvak

Budućnost je još jednom postala prvak Ženske rukometne lige, a najbolje plasirani predstavnik Nikšića je Levalea 2010 koja je mini ligu za prvaka države završila na trećem mjestu.