Omladinci poraženi u revanšu

30185027_10155411582052727_164623614_n
FSCG
  • 20.04.2018. u 08:35

Muška omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je sinoć u Baftei, u prijateljskom meču, od Rumunije 2:1.

Domaćin se revanširao rivalu za poraz u utorak od 3:1.

Rumunija je povela golom Florina Burgelea u 15. minutu.

Izjednačio je Danilo Pešukić u 76, a konačan rezultat postavio je Valentin Mihail u 86. minutu.

Crnogorski fudbaleri i ranije su mogli do gola, ali je Marko Rakonjac u 18. minutu pogodio prečku.

U 22. golman domaćina odbranio je udarac Ivana Vukčevića sa nekoliko metara, dok je u 37. u sličnoj situaciji zaustavljen Rakonjac.

Selektor Milorad Peković kazao je da su se njegovi izabranici dosta istrošili u prvoj utakmici.

“U drugom meču smo krenuli nešto slabije, što su agresivni Rumuni iskoristili i postigli gol. U prvih dvadesetak minuta nijesmo na pravi način kontrolisali igru, ali smo nakon toga preuzeli inicijativu i stvorili nekoliko šansi. Kasnije smo došli do izjednačenja, a onda i primili gol u samom finišu”, rekao je Peković.

On je naglasio da ne može biti nezadovoljan izdanjem crnogorske selekcije u oba meča.

“Iza nas su dvije veoma dobre provjere protiv jake ekipe. Pokazali smo dosta dobrih strana, mada ima tu i nekih segmenata koje moramo popraviti u narednom periodu”, kazao je selektor Peković.

Izvor: portalanalitika.me

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.