EP: Remi kao poraz, „ajkule“ će preko Rumunije do četvrtfinala sa Hrvatima

epbarselona160718
wpolo.me
  • 20.07.2018. u 21:09

„Ajkule“ su večeras u odličnom meču sa domaćom slekcijom Španije, u direktnom duelu za prvo mjesto, igrale neriješeno 7:7, pa će se kao drugoplasirani u osmini finala sastati sa selekcijom Rumunije.

Odlično su izabranici Vladimira Gojkovića otvorili meč i sa dva gola Ivovića stekli prednost koju je potom mogao da uveća Drašković, ali je promašio gol, da bi već u narednom napadu Španci postigli gol. 19 sekundi prije kraja prve četvrtine Španci dolaze i do izjednačenja, ali je fenomenalni Ivović  trećim pogotkom zaključio prvu dionicu rezulatotm 3:2.

Drugu su četvrtinu opet su dobro počeli naši reprezentativnci, a Janović je povisio na  4:2. Španci su potom smanjili , ali je do kraja prednost od dva gola iz kontre vratio večeras odlični Ivović .

Nesahvtljiv pad u igri naše selekcije u trećoj dionici, loša igra sa igračem više, tri gola Španaca , za preokret 6:5.

Ipak, u posljendjoj četvrtini naši su uspjeli da preokrenu, ali su Španci u samom finišu izvukli remi koji im je obezbijedio prvo mjesto.

Naša selekcija će, ukoliko savlada Rumuniju, u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske.