Crnogorke razbile Island

cg
KSCG
  • 14.02.2018. u 20:58

Crnogorske košarkašice rutinski su savladale Island 69:37 u četvrtom kolu kvalifikacija za Eurobasket.

Izabranice Roberta Injigesa lako su došle do trećeg trijumfa u ciklusu za kontinentalni šampionat.

Islanđanke su samo u prvom dijelu meča bile ravnopravan rival.

Čak su dobile prvu četvrtinu 14:12, da bi do odlaska na veliki odmor Crna Gore preokrenula na 35:31.

Međutim, u nastavku je na parketu dvorane “Verde” postojala samo naša reprezentacija.

Do kraja utakmice Islanđanke su postigle samo šest poena, po tri u trećoj i posljednjoj četvrtini.

Glori Džonson i Božica Mujović postigle su po 14, dok je Jelena Dubljević ubacila 11 poena.

Kod gošći ubjedljivo najbolja bila je Sverisdotir sa 22 koša.

Na kraju kvalifikacija 17. i 21. novembra naš tim čekaju gostovanja Bosni i Hercegovini i Slovačkoj.

Pobjednik grupe sigurno će na Eurobasket, kao i šest od osam drugoplasiranih selekcija.