Nikšićki atletičari oborili tri državna rekorda

sladjana_perunovic_0
  • 05.02.2018. u 07:54

Na otvorenom dvoranskom prvenstvu Srbije u atletici, nikšićki atletičari Slađana Perunović i Aleksandar Miletić postavili su državne rekorde u svojim disciplinama.

Slađana je istrčala trku na 800 metara za 2:17,52 minuta i oborila nacionalni rekord star deset godina, dok je najbolji junior u Crnoj Gori i njen klupski drug Aleksandar Miletić postavio dva juniorska rekorda.

Naš sugrađanin je trku na 1.500 metara završio za 4:17, 18 minuta, a trku na 800 metara za 1:58, 23 minuta.

Trener Drago Musić izrazio je zadovoljstvo nastupom svojih takmičara.

“Više sam nego zadovoljan, jer su naši atletičari nastupili u Beogradu iz punog treninga. Mi smo na to takmičenje došli direkno sa zimskih priprema iz Ulcinja. Ovo je dobar pokazatelj da će ovogodisnja sezona biti uspješna za njih”, kazao je Musić.