Naši plivači osvojili osam medalja na mitingu u Nikšiću

mitingopen240617
PVK “Vračar”
  • 25.06.2017. u 21:15

Crnogorski plivači su nastup na mitingu „Montenegro open 2017” u Nikšiću završili sa ukupno osam medalja.

Drugog dana mitinga istakao se Maksim Inić koji je osvojio srebrnu medalju u trci na 50 metara slobodnim stilom.

Inić je i u subotu bio drugoplasirani na 50 metara leptir, a sada je dionicu  isplivao u vremenu 24,13.

Drugo odličje na mitingu prigrabila je i Jovana Terzić u trci na 100 metara slobodnim stilom. Plivačiča Jadran Carina je upisala vrijeme 59,76, dok je najbolja bila Amina Kajtaž iz mostarskog Veleža (57,86).

Štafeta Budve (Nikola Suka, Ado Gargović, Boško Bismiljak, Ognjen Dimić) bila je drugoplasirana u štafeti 4×100 metara slobodnim stilom iza 11. aprila.

I Budvanima je ovo druga medalja (nakon 50 metara mješovito).

vijesti.me

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.