Odbojkaši Sutjeske se revanširali Volej staru i upisali prvu pobjedu

23231752_10155012567492727_1113946916_n_0
  • 11.12.2017. u 07:25

Duel između gradskih rivala u okviru 8. kola Prve odbojkaške lige opravdao je epetit derbija makar u rezultatskom smislu, a slavila je ekipa Sutjeske rezultatom 3:2 u setovima i tako upisala prvi trijumf u ovoj sezoni.

U susretu punom neizvjesnosti loše je krenulo za, u ovom meču, formalnog domaćina, pa su odbojkaši Volej stara prva dva seta riješili u svoju korist sa 23:25 i 20:25.

Drame nije falilo ni u naredna tri dijela igre, ali su više sreće i koncentracije u finišu sva tri seta imali odbojkaši Sutjeske, koji su ih redom rešavali u svoju korist 25:20, 25:22 i 16:14 napravivši tako preokret za prva tri boda.

Nakon ovog kola dva nikšićka kluba koja su ostvarili po jednu pobjedu zauzimaju dvije posljednje pozicije na tabeli.

Drugi kvalifikacioni turnir juniorskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica odigraće se u subotu, 20. aprila, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih.
Pješčani teren na Krupcu tekućeg vikenda će biti mjesto "Beach volley turnira" odbojke na plaži.
Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore igraće sjutra u Pljevljima sa Češkom utakmicu četvrtog kola B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.