Nova pobjeda Montenegra, Sutjeska sigurna u Beranama

bbf06b2a-521f-467a-8bba-f456e270b6cc
superkosarka.com
  • 19.02.2018. u 08:10

Košarkaši Montenegra savladali su ekipu Jedinstva u Nikšiću sa 69:95, a Sutjeska ekipu Lima u gostima 72:91 u mečevima 6. kola Superlige kadeta.

Izabranici Bojana Nikolića ponovo su pokazali karakter. Oslabljeni neigranjem Milatovića i još nekoliko igrača igrači u žutim dresovima uspjeli su da izađu na kraj sa “tvrdim” i neugodnim rivalom.

Nakon uvodnih deset minuta domaćin je imao +6, da bi se ta razlika nakon odmora između dva poluvremena prepolovila. Reklo bi se da na kraju neće biti mnogo problema, jer je tim Montenegra sa 16:7 dobio treći kvartal, ali gosti su odigrali sjajnu 4. četvrtinu, ali ipak nisu stigli da nadoknade minus iz prvih 30 minuta.

Montenegro: Bulajić 24, Gutović 20, Aleksić 9, Papović 8, Pješčić 4, Daković 4.

Jedinstvo: Madžgalj 5, Višnjić 1, Veličković 19, Kovačević 17, Korać 8, Kljajević 15.

Košarkaši Sutjeske savladali su ekipu Lima rezultatom 72:91.

Sutjeska je prvu četvrtinu riješila u svoju korist (20:27), ali su Beranci da poluvremena smanjili na tri poena zaostatka (40:43).

Nikšićani su u trećoj četvrtini stekli veliku prednost i tako prelomili meč (52:73). U posljednjih deset minuta Lim nije uspio da unese neizvjesnost u meč pa je Sutjeska otišla iz Berana sa pobjedom rezultatom 72:91.

Lim – Sutjeska 72:91 (20:27, 20:16, 12:30, 20:18)

Lim: Milović 16, Trifunović 11, Osmajlić 4, Joksimović S. 27, Iković 8, Joksimović V. 6 poena.

Sutjeska: Vuković 19, Višnjić 16, Pavlović 8, Đurđevac 7, Vujović 28, Varajić 11, Mušikić 2 poena.

Izvor: superkosarka.com