Sutjeska među najboljima u Evropi
Objavljeno: Ponedjeljak, Decembar 4, 2017 - 11:26
Autor:
onogost.me

Sutjeska nezadrživo hita ka tituli šampiona države! “Plavo bijeli” su za vikend demolirali Dečić (3:0), upisali devetu pobjedu zaredom, trijumfalno okrenuli cijeli krug u Telekom 1. CFL, na 11 mečeva zaredom nisu primili gol (10 pobjeda, jedan remi).

Foto : onogost.me

I ostali su na plus 13 u odnosu na Budućnost, te jedini neporaženi tim u ligi!

A u Evropi su neporaženi u okviru svojih domaćih prvenstva još samo Barselona, Atletiko Madrid, Mančester siti, Porto, Dinamo Zagreb…

Sutjeska ima najproduktivniji napad u domaćem prvenstvu (30 golova), ali jasno je da je za istoriju koja se piše kraj Bistrice najzaslužnija odbrana koja je primila samo četiri gola na 17 utakmica.

Po tom parametru, Sutjeska ima jednu od najboljih defanziva na Starom kontinentu!

Gledajući čiste brojke, bolju odbranu od Sutjeske ima samo ekipa Linkon Red Imps sa Gibraltara (devet utakmica, primila dva gola), na istom nivou kao “plavo-bijeli” je Valeta sa Malte (12 utakmica, četiri gola), dok je ekipa Nikole Peca Rakojevića čvršća od Libertasa iz San Marina (10 utakmica, pet golova), češke Viktorije Plzen (16 utakmica, pet golova), Porta (13 utakmica, pet golova), Crvene zvezde (20 utakmica, sedam golova), te Barselone i Atletiko Madrida (14 utakmica, primili sedam golova)…

A posebno impresivna je činjenica da golman Vladan Giljen nije primio gol 1.003, minuta što je novi rekord naše lige što se tiče čuvara mreže i nesavladanosti. Giljen je od evropskog rekorda udaljen 387 minuta, pošto je nekadašnji golman Briža, Deni Verlinden, 1990. godine bio “čist” 1.390 minuta što je najbolji rezultat na Starom kontinentu.

Izvor: Dnevne novine

Ukupno ocjena: 4

Facebook komentari

Četvrtak, Decembar 14, 2017 - 14:30
Fudbalska jesen u bojama Sutjeske: Najbolja ekipa, odbrana, golman i napadači

Polusezona za pamćenje je iza fudbalera Sutjeske koju su obilježili veoma dobro izdanje u evropskim utakmicama, a potom i pobjede, golovi, dobra igra, padali su i rekordi u Prvoj Telekom Ligi, a sve je začinjeno liderskom pozicijom na tabeli i kapitalom u odnosu na aktuelnog prvaka od 13 bodova, odnosno 20 od trećeplasirane Zete.

Srijeda, Decembar 13, 2017 - 13:51
Šampiona Crne Gore čeka 775 hiljada eura

Šampion Crne Gore u fudbalu od narednog ljeta imaće zagarantovanih 775 hiljada eura, kao nagradu UEFA-a za plasman u kvalifikacije za Lige šampiona.

Nedjelja, Decembar 10, 2017 - 14:52
Savladan Kom, Sutjeska zimuje na plus 13

Fudbaleri Sutjeske savladali su ekipu Kom Eurozox-a rezultatom 0:1 u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva i na taj način krunisali sjajnu igru u ovom dijelu sezone, pa će pauzu dočekati na liderskoj poziciji i sa 48 osvojenih bodova.

Subota, Decembar 9, 2017 - 15:03
Kiša odložila četiri utakmice 19. kola, Sutjeska sjutra od 13h

Zbog loših vremenskih uslova odložen je meč meč Kom - Sutjeska, koji je trebalo da počne u 13h, a odložene su i još tri utakmice 19. kola

Subota, Decembar 9, 2017 - 08:22
Sutjeska protiv Koma završava uspješnu polusezonu

Sutjeska će jesenji dio sezone završiti na čelu tabele, a sa kolikom bodovnom razlikom u odnosu na najbliže pratioce znaće se posle današnjih utakmica 19. kola u okviru kojeg nikšićki prvoligaš na svom terenu gostuje ekipi Kom Eurozox, nakon čega slijedi prvenstvena pauza.