Minimalan poraz Sutjeske u Astani

astana
Nikola Vemić
  • 11.07.2018. u 15:52

Fudbaleri Sutjeske poraženi su danas od Astane u gostima rezultatom 1:0, u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Iako su igrali protiv veoma kvalitetnog rivala i prethodno prevalili dugačak put, prvaci Crne Gore uspjeli su da izbore rezultat koji im daje nadu da mogu nešto više učiniti u revanšu za sedam dana.

Na Astana areni mreže su mirovale sve do 29. minuta, kada je domaća ekipa uspjela sa bijele tačke da dođe do prednosti. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Roman Murtazajev, a penalu je prethodio faul Nemanje Nedića.

U prvom dijelu igre prvak Kazahstana je bio bolji rival, dok su igrači Sutjeske uspjeli da zaprijete u 21. minutu, kada je Cicmil sa poludistance gađao preko gola.

Drugo poluvrijeme je takođe prošlo u inicijativi fudbalera Astane, ali su Giljen i drugovi uspjeli sačuvati mrežu, pa će sa golom zaostatka dočekati rivala kraj Bistrice.

Revanš se igra na Gradskom stadionu u Nikšiću u srijedu 18. jula od 20h.