Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Info dan Ministarstva nauke u Tehnopolisu: Za inovativne projekte do 200.000 eura

dsc02070
tehnopolis.me
  • Autor onogost.me
  • 14.11.2017. u 12:14

U Inovaciono preduzetničkom centru Tehnopolis danas je organizovan info dan o konkursu Ministarstva nauke za sufinansiranje inovativnih projekata.

Prema riječima mr Marijete Barjaktarović Lanzardi iz Odsjeka za nacionalne programe u Direktoratu za naučnoistraživačku djelatnost, Ministarstvo nauke nedavno je objavilo konkurs za sufinansiranje inovativnih projekata koji su u skladu sa tematskim prioritetima inovativne djelatnosti, utvrđenim u Strategiji inovativne djelatnosti (2016-2020) i Akcionim planom. Tematski prioriteti konkursa su: Energija; Poljoprivreda i hrana; Održivi razvoj i turizam; Informaciono-komunikacione tehnologije; Medicina i zdravlje ljudi; Novi materijali, proizvodi i servisi.

Na Konkurs se mogu prijaviti inovativne organizacije u Crnoj Gori (naučnoistraživačke ustanove, ustanove visokog obrazovanja, inovaciono-preduzetnički centri, poslovni inkubatori i privredna društva, odnosno djelovi privrednih društava), koje ispunjavaju uslove u skladu sa Zakonom o inovativnoj djelatnosti.

Ministarstvo nauke će odobriti za sufinansiranje do tri najbolje ocijenjena inovativna projekta od strane jedne ustanove – nosioca projekta.

Prijava projekta treba da sadrži:

– Ispunjen, potpisan i pečatiran Prijavni formular;
– Biografije članova projektnog tima  CV obrazac;
– Kopija Licence za obavljanje djelatnosti/Izvoda iz Centralnog registra privrednih subjekata (zavisno o kojoj je inovativnoj organizaciji riječ);
– Dokaz o obezbijeđenom finansijskom učešću u realizaciji projekta;
– Potvrda ili uvjerenje da protiv organizacije nije pokrenut i da se ne vodi stečajni postupak i postupak likvidacije; i
– Potvrda o izmirenim poreskim obavezama.

Kriterijumi za izbor projekata su sljedeći:

– Usklađenost prijedloga projekta sa tematskim prioritetima Strategije inovativne djelatnosti (2016-2020);
– Kvalitet i originalnost inovativne ideje/inovacije;
– Kapacitet nosioca inovativnog projekta i partnera na projektu;
– Kapacitet projektnog tima;
– Nacionalno, međunarodno i intersektorsko umrežavanje (povezanost sa nacionalnim timovima, međunarodnim timovima, EUREKA, HORIZONT 2020, i nauka-privreda); i
– Kvalitet predloženog budžeta projekta.

Administrativnu provjeru pristiglih prijava na Konkurs vršiće Ministarstvo.

Ministarstvo će imenovati ekspertsku komisiju u sastavu od tri člana, koja će ocjenjivati prijave koje su prošle administrativnu provjeru i sačiniće listu pozitivno ocijenjenih projekata.

Ukupan iznos sredstava za realizaciju i sufinansiranje odobrenih inovativnih projekata je 200.000 eura. Ministarstvo odlučuje o dodjeli sredstava za finansiranje projekta, koji su eksperti pozitivno ocijenili.

Prijave sa kompletiranom dokumentacijom dostavljaju se u dva štampana primjerka i jedan primjerak na CD-u u PDF formatu, lično ili poštom, na adresu: Ministarstvo nauke, Rimski trg 46, 81000 Podgorica, ili elektronskim putem na mail adresu: [email protected].

Prijave na Konkurs potrebno je dostaviti najkasnije do 24. novembra 2017. godine do 14h.

Više informacija na sajtu Ministarstva nauke.

 

tehnopolis.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.